Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm ins...           • Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirle...           • 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanıme...           • Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler D...           • Korkmaz listesini tanıttı Korkmaz listesini tanıttı KSMMMO Kongresi’ne Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği ...           • Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak   KSMMMO-Kocaeli Serbest Muhase...           • KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üst&u...           • 5. olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi&rsqu...           • 2022 Yılı Defter Tastik Ücretleri Açıklandı. 2022 Yılı Defter Tastik Ücretleri Açıklandı.(Bu linkten Ayrıntılı İncelemek içi...           • 02.11.2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulda Murat KORKMAZ başkan seçildi. Olağanüstü Genel Kurulu 02.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi. Kocaeli Meslekte ...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

ŞİMDİ MESLEKTE BİRLİK ZAMANI… - Murat KORKMAZ

ŞİMDİ MESLEKTE BİRLİK ZAMANI…

Yazar: Murat KORKMAZ |  Tarih:8 / 5 / 2022 |  Yazı Okunma: 3756


ŞİMDİ MESLEKTE BİRLİK ZAMANI…

Değerli meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs 2022 tarihinde Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 24. seçimli olağan genel kurulu gerçekleştirilecek. 2010 yılında mesleğe ve meslektaşa hizmet için kurulan Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği bu tarihten sonraki her genel kurulda Meslekte Birlik grubu olarak seçimlere iştirak etti. Nispi temsil yönteminin uygulandığı seçimler sonrası, grubumuz her dönem Odamızın çeşitli kurullarında, Oda Meclisinde ve Oda Komisyonlarında başarıyla görev aldı. Ancak bu dönem artık Meslekte Birlik için yeni, yepyeni bir sayfa açıyoruz.

Öncelikle bilmenizi isterim ki Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği 02.11.2021 tarihinde ben ve yönetimimin görevi devraldığı günden beri sadece ve sadece Kocaeli’nden, Dernek organlarımız tarafından yönetilen,  hiçbir ideolojiye hizmet etmeyen, göbek bağı olmayan apolitik müstakil bir dernektir. Unutmayın ki geri dönüp başlangıcı değiştiremezsiniz . Ancak dahil olduğunuz, gücü ele aldığınız günden başlayıp hikayenin sonunu daha da başarılı olmak adına çok çalışarak değiştirebilirsiniz. Bizler bu duygu ve düşüncelerle bu yola çıktık. Güzel bir hikayenin son satırlarını sizlerinde destekleriyle yazmak için çok çalışıyoruz.

Bizler üst birliğimiz Türmob’da görev alanlar başta olmak üzere maalesef yöneticilerimizin 30 yılı aşkın bir süredir mesleğe ve meslektaşa yeterli katkıyı sağlayamadıklarını düşünüyoruz. Farklı bir yönetsel anlayış ve bakış açısıyla oda yönetimine daha iyi bir alternatif olduğumuz inancına sahibiz.

Mesleğimizin en büyük sorununun artık garabet hale gelmiş olan 3568 sayılı meslek yasamız olduğunu düşünüyoruz. Bu yasanın en baştan yeniden düzenlenmesi mesleğin sorunlarına çözümleri de içeren bir halde yeniden yazılması gerekmektedir.Türmob yönetimindeki Yeminli Mali Müşavirler lehine yapılan adaletsizlik başta olmak üzere, haksız rekabet, kota uygulaması,gerçek bir mali tatil uygulaması,mali müşavirlik fakültesi açılması, mücbir sebebin genişletilmesi, tahsilat ve tarife sorunlarımız gibi mesleğin temel bir çok sorununun çözümü bu yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle mümkün olacaktır.

Gerek bu yasanın değişmesi,  gerek farklı kazanımlar elde edebilmek için ise meslek siyaseti ile ülke siyasetini birbirinden ayırabilen her kim olursa olsun siyasi otoritenin karşısında yer almayan bir yönetim anlayışı sergilenmesi gerektiğini düşünüyor ve bunu vaadediyoruz.

Odamız çatısı altında ise en başta farklı bir bakış açısı ile yenilikçi bir yönetsel anlayış sergileyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Zamanlaması doğru ve yeterli bir eğitim takvimi oluşturarak mesleğin her kademesi için eğitim programları düzenleyeceğiz.

Odamızın bünyesinde çeşitli  aktiviteleri artırarak meslektaşın kaynaşması, tanışması ve deşarj olması için sosyal faaliyetler ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

Oda binamızın daha verimli ve gelir getirici bir şekilde kullanılması için projelerimiz var. Ayrıca odanın internet sitesinin daha donanımlı bir hale getirilmesi ve cep telefonu mobil uygulaması hazırlanmasını sağlayacağız.

Odanın harcama kalemlerinden israf etmeyip, tasarruf sağlayacak , odanın mali tablolarını oda sitesinden şeffaf bir şekilde paylaşacağız.

Odanın hukuk alanında meslektaşlarımızın tahsilat sorunlarını çözmek adına daha verimli hizmet almasını sağlayacak ve odamız bünyesinde mevzuat danışma birimi oluşturacağız.

Odamızda standart günlerde İnteraktif Mevzuat paylaşım ve değerlendirme günleri düzenleyeceğiz.

Bizler mesleğin tüm sorunlarını biliyoruz. Gerçekleştirebileceğimize emin olduğumuz projelerimizi dinlemeniz ve mesleğin gerçekleriyle yüzleşmeniz için sizleri 14 Mayıs 2022’deki genel kurulumuzun ilk etabına dinleyici olarak ve mümkünse söz alarak konuşmacı olarak davet ediyoruz. Eğer bizleri ve projelerimizi yönetime uygun bulursanız 15 Mayıs 2022 tarihinde sandık başına oy atmaya bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayın başarının asansörü yoktur. Başarı için merdivenlerden çıkmak gerekiyor, gelin bu merdivenleri mesleğimiz ve meslektaşlarımız için vereceğiniz destekle hep beraber çıkalım. Unutmayın ki ŞİMDİ MESLEKTE BİRLİK ZAMANI…

Murat KORKMAZ

KOCAELİ MESLEKTE BİRLİK MALİ MÜŞAVİRLER DERNEĞİ BAŞKANI
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 180850
Aktif: 2
Bugün: 72
Dün: 62

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm