Muhasebe Haftası Etkinlikleri 22-28 Şubat 2021 Vergi Haftası ve 1-7 Mart 2021 Muhasebe Haftası nedeniyle Gelir İdaresi Başkanlı...           • Tahsilatlarımız Güvence altına alınmalı Tahsilatın hızlandırılması, meslek yasamızda güvence altına alınmalı Kamunun serbest muhaseb...           • 2020 Dijital Dönüşüm Yılı olacak Ülkemizde mali konularda ciddi köklü yapılanmaların olduğuna değinen Kocaeli SMMM O...           • Hamit Akbulut: “Hukuka saygılı bir oda oluşturacağız” Hukuka saygılı bir oda oluşturacaklarını ifade eden Kocaeli SMMM Odası Meslekte Birlik Grubu Başka...           • 23. Genel Kurul Adaylarımız Kocaeli SMMM Odamızın 22-23 Haziran 2019 Tarihli 23. Olağan Olağan Kurulu Adaylarımız,  Y&ou...           • Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun. Değerli Meslektaşlarımız ve site ziyaretçilerimizin Mübarek Ramazan Bayrımını en i&cce...           • KSMMMO Başkan Adayımız HAMİT AKBULUT Ekibini Tanıttı Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği üyeleri dün MÜSİAD Sosyal Tesi...           • KSMMMO Meslekte Birlik Grubu Aday Tanıtım Toplantısı 21 Mayıs’ta Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Meslekte Bir...           • Meslektaşlarımıza Açık Mektup Değerli Meslektaşımız, Şahsınızda sizi ve çalışanlarınızı selamlıyor, çalışmalarını...           • 1 Mart Muhasebeciler Günü Basın Açıklamamız Her günü her ayı yoğun geçen meslek mensuplarımız için bir hatırlanma ve h...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Tarihçe / Hakkımızda

Sayın Meslektaşımız,

Meslekte Birlik Misyonu ile Kocaeli’nde 2010 yılında kurulan derneğimiz 13 Ocak 2018 tarihinde olağanüstü genel kurulu'nu sizlerin ilgisi ve katılımıyla gerçekleştirmiş ve yetkili kurullarını yeniden oluşturmuştur.

18.01.2018 tarihli ilk Yönetim Kurulu Toplantısında yapılan görev dağılımında Hamit Akbulut başkanlığa, Filiz Ayyıldız ve Murat Korkmaz başkan yardımcılıklarına Ayşegül Bakal genel  sekreterliğe, Abdulkadir Anık ise muhasipliğe seçilmiş diğer Yönetim Kurulu üyeleri de farklı çalışma alanlarında görevlendirilmiştir.

Başkan dışında tamamen yenilenen Yönetim Kurulumuzda ilçelerimizin adaletli temsiline ve rasyonel görev dağılımına önem verilmiş, ilçe sorumluları da belirlenmiştir.

Meslektaşlarımız görev aldıkları kurullarda derneğimizin de desteği ile hiçbir ayırım yapmadan çalışarak azami gayret göstermektedirler.

Meslekte Birlik Yönetimi ayda bir Yönetim Kurulu, üç ayda birde İstişare Kurulu olarak toplantı ve faaliyetlerine devam etmektedir.

İlçelerimizdeki üyelerimizle kaynaşma adına görev süremizce kahvaltılı tanışma ve istişare toplantıları yapılmakta, Yönetim Kurulumuz bu toplantılarda hazır bulunmaktadır.

Faaliyetlerimizde öncelikli paydaşlarımız üyesi olduğumuz Türkiye Meslekte Birlik Platformu ve yasal meslek kurumumuz olan Kocaeli SMMM Odasıdır.

Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği; belli mesleki ve ahlaki ilkeler çerçevesinde, meslekte birlik misyonu ile kurulmuş ve yoluna devam eden bağımsız bir sivil toplum örgütüdür.

Yönetim Kurulumuz; üyelerimizin mesleki, sosyal ve siyasal alanda sorunlarına çözüm arama haklarına sahip çıkma ve üst düzeyde temsillerini sağlamayı öncelikli hedef seçmiştir.

Bu çerçevede; mevcut siyasal erkler kamu kurumu yöneticileri ve meslek odalarıyla sağlıklı ve nitelikli ilişkiler kurmak ve sürdürmek amacındayız.

Ancak bu ilişkinin amacı ve çerçevesi meslek mensubunun talep ve haklarını takip ve temsille sınırlı olup, hiçbir siyasi parti veya oda yönetiminin arka bahçesi veya uydusu olmak gibi bir duruşumuz yoktur ve olmayacaktır.

Yönetim Kurulu üyelerimizin geçmişten gelen insani ve siyasi ilişkilerini sürdürmeleri en tabi hakları olup bunlar derneğimizin bağımsız tavrını gölgelemeyecektir. Tüm kararlar Yönetim Kurulumuzca görüşülüp, gerektiğinde İstişare Kurulumuzun da görüşü alınarak oluşturulmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Bu çerçevede çalışmalarımızı takip edip öneri ve eleştirilerinizi aktif bir katılım ile Yönetim Kurulumuza ulaştırmanız bizleri daha güçlü kılacaktır.

Dernek yönetiminden beklentilerinizi, sosyal faaliyet ve mesleki eğitim konularıyla ilgili önerilerinizi sitemizde paylaşmanızı bekliyoruz. Ayrıca yeni üye taleplerinde sitemizde e-kayıt olarak alınacak, Yönetim Kurulunca değerlendirildikten sonra talepte bulunan şahıslar ve referansları bilgilendirilecektir.

Üyelerimizin ölüm, hastalık, kaza gibi acılı günleri ile evlilik, doğum işyeri açma ve taşıma gibi sevinçli günlerin paylaşılmasını önemsiyoruz. Bu çerçevedeki durumlarını hızlı bir şekilde en yakın yönetim kurulu üyemize veya ilçe temsilcisine iletilmesini bekliyoruz. Bu şekilde derneğimize iletilen ve paylaşılması gereken özel olaylar kısa mesaj yolu ile üyelerimize bildirildiği gibi web sitemizde de paylaşılmaktadır.

Bu paylaşımların sağlık ve devamlı olabilmesi için üyelerimizin hassasiyeti ve web sitemizin düzenli olarak ziyaret edilmesi beklentimizdir. Yönetim Kurulu olarak sizlerle dayanışma içinde hem insanı hem mesleki sahalarda sağlıklı ve kalıcı ilişkiler geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarız.

                                                                                                   Yönetim Kurulu

                                                                                                           Adına

                                                                                                      Ayşegül Bakal

                                                                                                     Genel Sekreter

                    


Sonraki: Dernek Tüzüğü
Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 152150
Aktif: 1
Bugün: 8
Dün: 56

q

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm